بیرجند - ایرنا - دبیر اجرایی چهارمین همایش ملی زغالسنگ ایران در طبس گفت: از 126 مقاله ارسالی به دبیرخانه این همایش، 84 مورد به عنوان برتر انتخاب شد و مابقی به صورت شفاهی و پوستر ارائه می شود.

ایمان یونسی مقدم روز دوشنبه در حاشیه آیین افتتاح چهارمین همایش ملی زغالسنگ ایران در طبس در گفت و گو با خبرنگار مطالب 2017 افزود: در این همایش ارائه 20 مقاله به صورت شفاهی و 62 مقاله به شکل پوستر است.
وی هدف از برگزاری این همایش را بررسی توانایی ها و ظرفیت های کنونی کشور و تبادل اطلاعات بین دانشگاه های داخلی و خارجی و شرکت های مختلف ذکر کرد.
وی با بیان اینکه این همایش به میزبانی طبس از امروز آغاز شده و به مدت سه روز با همکاری شرکت زغالسنگ پروده طبس و دانشگاه صنعتی شاهرود ادامه دارد، اظهار کرد: متخصصین هفت شرکت خارجی از کشورهای آلمان، فرانسه، لهستان، جمهوری چک، ترکیه، اوکراین، استرالیا نیز در این همایش شرکت دارند.
دبیر اجرایی چهارمین همایش ملی زغالسنگ ایران بیان کرد: در حاشیه برگزاری این همایش نمایشگاه تخصصی معدن و صنایع وابسته آن با حضور 15 شرکت برپا شده است.
یونسی یادآور شد: ارائه مقالات، برگزاری میزگرد تخصصی جهت دهی انجمن زغالسنگ ایران، کارگاه های آموزشی و بازدید از معادن شرکت زغالسنگ پروده طبس از جمله برنامه های اجرایی این همایش است.
ذخیره زغال سنگ شهرستان طبس، 76 درصد ذخایر زغال سنگ کشور را شامل می شود که ذخیره معدنی پروانه های بهره برداری صادر شده بیش از 860 میلیون تن و ذخیره زمین شناسی شهرستان بیش از پنج میلیارد تن است.
سالانه بیش از 1.7 میلیون تن زغال سنگ از حوزه معادن زغال سنگ طبس استخراج می‌شود و بیش از چهار هزار نفر در این حوزه مشغول به کار هستند.
شهرستان طبس با 72 هزار نفر جمعیت و 57 هزار کیلومتر مربع مساحت، بزرگترین شهرستان ایران و خراسان جنوبی است.
هم اکنون حدود 22 هزار نفر در بخش صنعت و معدن خراسان جنوبی فعالیت دارند.
شهر طبس در 270 کیلومتری غرب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.
7217* 6054

انتهای پیام /*

برچسب ها

علمي آموزشي

زغالسنگ

كنگره ملي زغالسنگ

طبس

منبع - copyright