ارومیه- ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: طی روزهای منتهی به آئین چهارشنبه سوری 85 نفر بر اثر استفاده از مواد محترقه در این استان مصدوم شده اند که از این تعداد 63 نفر مربوط به امروز /سه شنبه/ است.

باقر بهرامی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار مطالب 2017 افزود: حدود 35 نفر از کل مصدومان بستری و بقیه به صورت سرپایی مداوا شده اند.
وی اظهار کرد: امروز تنها یک مورد قطع عضو از محل انگشت یک نوجوان گزارش شده و مورد خاصی از جمله فوتی بر اثر حوادث چهارشنبه سوری نداشتیم.
وی بیان کرد: 79 نفر از کل مصدومان شامل حدود 93 درصد را مردان و تنها 6 نفر از مصدومان را زنان تشکیل داده اند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: بیشتر آنان نیز مربوط به رده سنی 10 تا 25 سال بوده است.
به گزارش مطالب 2017، در حدود یک دهه گذشته استفاده از مواد محترقه در جشن های آخر سال در کشور بسیار زیاد شده و تنها در سال گذشته هشت نفر در کشور بر اثر این امر جان خود را از دست داده بودند.
مورد فوتی در سال گذشته در آذربایجان غربی وجود نداشت ولی در سال های پیش از آن، تعدادی فوتی در استان گزارش شده بود.
چهارشنبه آخر سال از ایامی است که مردم آذربایجان غربی باشکوه خاصی آن را گرامی داشته و اهمیت زیادی به آن می دهند؛ اگرچه در سال های اخیر این گرامیداشت با رفتارهای پرخطر و مخاطره آمیزی همراه شده و فوتی و معلولیت هایی را نیز به دنبال داشته است.
در زمان حاضر صدای ناشی از انفجار مواد محترقه از جای جای ارومیه و شهرهای مختلف این استان به گوش می رسد و بدون شک صدای نهیب بعضی از آنها مربوط به مواد منفجره دست ساز است.
8137/2093

انتهای پیام /*

برچسب ها

اجتماعي

حوادث

چهارشنبه سوري

آذربايجان غربي

منبع - copyright