رشت - ایرنا - فرمانده سپاه رضوانشهر گفت: 120 نفر از دانش آموزان پسر این شهرستان در قالب سه اتوبوس، به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در جنوب کشور اعزام شدند.

سرهنگ سید اکبر قاسمی عصر چهارشنبه درحاشیه مراسم بدرقه این دانش آموزان به خبرنگار مطالب 2017 گفت: این کاروان شامل 120 نفر از دانش آموزان مقطع دوم دبیرستان های این شهرستان است که به مدت چهار روز ، از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید می کنند.
وی افزود: این کاروان با سه دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی اعزام شده و تعدادی از رزمندگان دوران دفاع مقدس به عنوان راوی، مربی، سرپرست و روحانی آنان را در طول بازدید همراهی می کنند.
سرهنگ قاسمی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان اقشار مختلف مردم بویژه جوانان دارد، افزود: آشنایی با رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی، بازخوانی وصیت نامه ها و خاطرات شهدا و چگونگی انجام عملیات های این دوران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه از اهداف اصلی اعزام کاروان های راهیان نور است.
وی با بیان این که دشمن امروز از راهیان نور به وحشت افتاده ، گفت: دشمنان ما از همه تلاش و امکانات موجود علیه ارزش ها و راهیان نور استفاده می کنند تا بین نسل حاضر و فرهنگ دفاع مقدس فاصله بیندازند که موفق نخواهند شد.
مدیر آموزش و پرورش رضوانشهر نیز به خبرنگار مطالب 2017 گفت: هدف از اعزام این کاروان ها در قالب کاروان راهیان نور، تبیین ایثارگری ها و ارزش های دفاع مقدس و نیز ترویج فرهنگ مقاومت و روحیه ایثار بین دانش آموزان به عنوان نسل آینده ساز جامعه است.
علی گواهی افزود: اردوهای راهیان نور یک تمرین برای روزهای خوب زندگی فردای دانش آموزان است که باید نهایت بهره و استفاده را از آن ببرند.
وی گفت: بسیاری از شهدای ما در سن دانش آموزی در جبهه ها حاضر شدند و اغلب جوانان دوران جنگ تحمیلی در آن زمان که دانش آموز بودند به جبهه ها اعزام می شدند و جان خود را تقدیم اسلام و انقلاب کردند.
شهرستان رضوانشهر با حدود 80 هزار نفر جمعیت، 120 روستا و 810 کیلومتر مربع وسعت جغرافیایی در 70 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
خبرنگار:مهرعلی گواهی**انتشار:کبیری
7293/2007

انتهای پیام /*

برچسب ها

فرهنگي

كاروان راهيان نور

رضوانشهر

گيلان

منبع - copyright