مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: اگر زندگی یک فرد در پرتو قرآن و ارتباط با وحی تنظیم شود به انسانیت می‌ رسد در غیر این صورت جسم، شبیه انسان و قلب یک فرد قلب حیوان خواهد بود.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر چهارشنبه در مراسم پایانی نخستین دوره مسابقات قرآن کریم نیروهای مسلح خراسان رضوی در مشهد افزود: انسانیت انسان در پرتو آیات نورانی قرآن رقم‌ می‌خورد.
وی اظهار کرد: اگر به دنبال فهم قرآن و تشکیل جامعه‌ مبتنی بر قرآن هستیم، باید بدانیم که جامعه قرآنی مبتنی بر اقامه نماز، پرداخت زکات، امر به معروف و نهی از منکر است.
وی گفت: توجه ویژه مقام معظم رهبری به قرآن موجب شکوفایی استعدادهای بسیار در کشور شده در حالی که پیش از انقلاب اینگونه نبود و توجه به قرآن یکی از ثمرات انقلاب اسلامی است.
حجت الاسلام رئیسی افزود: توجه به قرآن، قرآنی اندیشیدن و عمل به مفاهیم قرآن در فضای نیروهای مسلح مایه مباهات است زیرا در هیچ کجای عالم به جز ایران نیروهای مسلح یک کشور تحت فرمان فرماندهی معظم کل قوا و نایب امام زمان (عج) نیست.
وی اظهار کرد: ایمان به خدا، عقیده راسخ به ولایت و آمادگی خطر کردن در دفاع از نظام و ارزش‌ های الهی وجه تمایز نیروهای مسلح ایران با دیگر کشورهاست و همین امر نیروهای مسلح ما را شکست‌ ناپذیر کرده است.
وی گفت: نیروهای مسلح ایران هم اکنون برخلاف دوران قبل از انقلاب، همراه و حامی مردم هستند.
خبرنگار: مصطفی نخعی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
7507 / 6053

انتهای پیام /*

برچسب ها

فرهنگی

مسابقات قرآن

نیروهای مسلح

خراسان رضوی

منبع - copyright